Moda

Czerwona sukienka – jaki dobrać makijaż?

Czerwone sukienki dezorientują męskie umysły, wystarczy zapytać Neo Matrixa. W scenie z filmu science-fiction z 1999 roku bohater wpada w zasadzkę po tym, jak rozprasza go kobieta na ulicy ubrana w obcisły czerwony strój. Teraz nowe badanie pokazuje, jak takie niewypały mają wpływ. Mężczyźni oceniają kobiety noszące czerwone ubrania jako bardziej zainteresowane seksem, co sugeruje, że ludzie mogą być uwarunkowani kojarzeniem koloru z płodnością, a jak mają na sobie najpiękniejsze czerwone sukienki to wtedy tymabardziej czują się przez nie zachęceni do flirtu.

Przyciąganie czerwieni nie jest niczym nowym. Kobiety noszą czerwone sukienki i czerwoną szminkę od prawie 12 000 lat. A jeśli masz szczęście zdobyć kartkę walentynkową, prawdopodobnie zostanie ona ozdobiona malutkimi czerwonymi serduszkami. To efekt prawdopodobnie wywodzący się z biologii. Kiedy wiele samic naczelnych – od szympansów po gatunki pawianów zwane mandrylami – staje się płodne, ich poziom estrogenu osiąga szczyt, otwierając naczynia krwionośne i zmieniając twarz na jaskrawoczerwoną. Ta zarumieniona cera wydaje się być sygnałem dla samców, że czas wykonać ruch

Czerwień w garderobie

Czerwony to mocny kolor, którego nie można pomylić z niczym innym niż odważnym, żywym i zauważalnym. Chociaż z pewnością moglibyśmy wymyślić makijaż na każdą okazję, którą mamy w kalendarzu (spójrzmy prawdzie w oczy, większość z nas zaplanowała stylizacje na nadchodzące miesiące), co się dzieje, gdy chcemy połączyć piękny makijaż, który stanowi oświadczenie obok takiego niezapomnianego koloru?
To zależy od tego, co chcesz osiągnąć pod względem makijażu i czerwonej sukienki. Czy mówimy seksownie, pewnie, a także w jakim otoczeniu? Czerwona sukienka to takie stwierdzenie w zależności od tego, jak bogaty jest odcień, materiał, i styl.
Każdy ma jakąś odmianę czerwonej sukienki wiszącej w swojej szafie. Jaki będzie najlepszy makijaż do noszenia z czerwoną sukienką, który tylko doda jej kobiecego wdzięku? Najpiękniejsze czerwone sukienki potrzebują najpiękniejszego makijażu.

Dotyk blasku

Odrobina brokatu, to okazja do stworzenia wyglądu, który przyciągnie światło i uwagę dla oczu. Błyszczące oko w połączeniu z zarumienionymi, różowymi policzkami i błyszczącymi ustami to klucz do zachowania naturalnego, ale przestrzennego makijażu. Wystarczy upewnić się, kiedy używasz brokatu, aby wybrać produkty, które nie rozmazują się i nie opadają. Możesz bawić się dowolnym delikatnym blaskiem, gdy chcesz pobawić się cieniami do oczu.

Lekko zadymione oko

Lekko zadymione oko jest świetną alternatywą dla tradycyjnego, bardziej nastrojowego smoky eye⁠ – pozwól swojej sukience mówić. Miękko rozmazane smokey eye w kolorze szarym jest zawsze uderzające i nowoczesne, ale nie wygląda zbyt surowo. Przydymione oczy w odcieniach brązu, cyny, czerni lub ciemnego brązu ładnie komponują się z jaskrawoczerwonymi sukienkami.