Moda

Jak nosić espadryle?

Espadryle to niezwykłe buty, których historia sięga 1300 roku. Odgrywały role polityczne, wyznaczały trendy w modzie na całym świecie i stały się podstawowym elementem obuwia w ciepłych klimatach. Ale czym właściwie są espadryle?

W tym poradniku pokażemy Ci, jak powstają popularne, ale tak często źle rozumiane espadryle, jak je nosić i jak łączyć je z dodatkami. Na pewno zakochasz się w ich wygodzie i łatwości w opiece. Dodatkowo, przy tak wielu wzorach i stylach butów, będziesz mieć nieskończone możliwości mieszania i dopasowywania espadryli do swojej garderoby. Możesz nawet postawić na neonowe espadryle.

Czym są espadryle?

Bez wątpienia widziałeś ludzi noszących espadryle i możesz nawet nieświadomie mieć parę. Ale jeśli nie jesteś fashionistką, prawdopodobnie zastanawiasz się – czym są espadryle?

Espadryle to proste, stylowe buty, które w dzisiejszych czasach są wykonane z juty. Juta to włókno roślinne z rośliny Corchorus, która rośnie w krajach takich jak Indie i Bangladesz. To uniwersalny materiał, z którego wykonuje się sznurki, worki, zasłony i oczywiście espadryle.

Podeszwa z juty to kultowa cecha espadryli. Styl juty na espadryli waha się od prostej liny po misterny wzór z warkoczami. Jutę można pozostawić w stanie naturalnej opalenizny lub wybielić na biało. Najczęściej jutę mocuje się do gumowej lub sznurkowej podeszwy za pomocą kleju i szwów.

Para espadryli przetrwa wiele lat, ponieważ trwałość to cudownie wysokiej jakości konstrukcja tego buta. Większość współczesnych espadryli jest wzmocniona wulkanizowaną gumą i przymocowana do podeszwy z juty.

Pojedynczy kawałek płótna owija się na górze espadryli i jest przyszyty do podeszwy z juty. Płócienne cholewki są dostępne w różnych kolorach i stylach, dzięki czemu są wszechstronnymi butami, które można nosić w różnych ustawieniach. Miękki charakter tkaniny jutowej, naturalne wsparcie w podeszwie i gumowe wykończenie sprawiają, że espadryle pokochają Twoje stopy.

Espadryle dzisiaj: jak je stylizować?

Teraz, gdy znasz już ich historię, możesz zastanawiać się, jak nosić espadryle. To, co sprawia, że ​​espadryle są tak wszechstronne, to to, że można je ubierać na wiele sposobów. Są neonowe espadryle, jak i takie w stonowanych barwach. Są niezbędnym obuwiem dla każdego, kto chce dodać stylu swojej wiosenno-letniej garderobie.

Espadryle to wygodne buty, które pozwolą Ci spędzić dzień na zwiedzaniu nadmorskiego miasteczka lub przetańczyć całą noc na weselu, oferując jednocześnie stałe wsparcie dla Twoich stóp. Wyraź swój styl, łącząc espadryle ze swobodnymi wiosennymi i letnimi ubraniami, takimi jak szorty, sukienki, spódnice, spodnie capri i dżinsy.