Moda

Jak wybrać wygodne buty na koturnie?

Większość szpilek nie jest zaprojektowana z myślą o wygodzie i trudno jest znaleźć parę, która nie sprawi, że Twoje stopy będą pulsować. W dzisiejszych czasach nawet znalezienie wygodnych sandałów jest trudne! Krok we właściwym kierunku: zawęź poszukiwania, postaw na wygodne buty na koturnie.

Dlaczego warto wybrać koturny?

Kiedy nosisz koturn, nacisk rozkłada się na cały koturn — nie tylko w pięcie i śródstopiu, jak w tradycyjnym bucie na szpilce. Znacznie większa powierzchnia styka się z podłożem za pomocą klina, więc jest mniej prawdopodobne, że poczujesz, że dźwigasz ciężar świata na palcach. Oczywiście nie wszystkie koturny są sobie równe – tak jak nie wszystkie wygodne trampki są sobie równe. Wszystkie buty, które przekraczają 5 cm, stają się nieco trudniejsze dla przeciętnego człowieka. Tolerancja każdego z nas jest nieco inna. Ale wysokość obcasa nie jest jedynym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze wygodnego koturnu. Zaleca się zwracanie uwagi na nachylenie buta, czyli nachylenie łączące piętę z śródstopiem. Im bardziej strome, tym większy nacisk będziesz musiał wywierać na przednią część stopy. Koturny w stylu platformy są świetną opcją, ponieważ mają mniej dramatyczny skok bez poświęcania wysokości. Podobnie jak Twoje ulubione wygodne botki, są idealnym kompromisem!

Materiały też mają znaczenie. Koturny z korka nie tylko wyglądają uroczo — naturalny materiał zapewnia również amortyzację i amortyzację. A „cholewka” buta — część, która zakrywa czubek stopy — będzie bardziej odpowiednia, jeśli jest wykonana z naturalnego materiału, takiego jak skóra. Wszystko, co syntetyczne, nie będzie tak dobre. Ostatnia cecha do rozważenia: paski. Wszystko, co dotyczy w szczególności kostki, jest dobre. Pasek wokół kostki zapewnia trochę większe bezpieczeństwo. Wygodne buty na koturnie – poniżej znajdziesz kilka przykładów.

Dr. Scholl’s Beaming Wedge

Jeśli chodzi o wygodne buty, najlepiej wie dr Scholl’s. Marka od dziesięcioleci zajmuje się produkcją wygodnych butów i wkładek, a dziś również pozostaje na szczycie modowych trendów. Te niedrogie koturny na platformie mają wiele funkcji, które zadowolą Twoje stopy, w tym subtelny skok, korkowy obcas, amortyzowane wkładki i regulowane paski na kostkach.

Grace Adjustable Woven Wedge

Aetrex to kolejna marka obuwia, która została wyróżniona znakiem jakości APMA za promowanie zdrowia stóp (strona ta umożliwia nawet filtrowanie wyszukiwania butów według cech stopy, takich jak ból łuku, palce młotkowate i wysokie podbicie). Te skórzane koturny mają wkładki z pianki zapamiętującej kształt. i wbudowane ortezy, które zapewniają wsparcie łuku.

Dr. Scholl’s One & Only Wedge Sandal

Te sandały na platformie z paskami mają łatwy do opanowania zapiętek i amortyzowane wkładki, które zapewniają dodatkowe wsparcie. Ekologiczna premia: mikrozamsz jest wykonany z przetworzonych butelek na wodę.